Pierwsza część wywiadu z Magdą dla bloga niedopowiedzenia-pl.blog.pl

Na blogu niedopowiedzenia-pl.blog.pl pojawiła się pierwsza część wywiadu z Magdaleną Tul z, którego możemy się dowiedzieć między innymi tego jak piosenkarka wspomina swój udział na festiwalu Eurowizji. Fragment rozmowy z  wokalistką możecie przeczytać poniżej:
„Eurowizja inwestycją w miłośników muzyki” – wywiad z Magdą Tul (cz.1)
Tym razem w Niedopowiedzeniach wyjątkowa rozmowa z wyjątkową osobą.
W słoneczne popołudnie pierwszego marca spotkałem się z Magdaleną Tul – wokalistką, której nie trzeba chyba przedstawiać fanom Eurowizji, ani osobom, które choć trochę interesują się niedawnymi wydarzeniami na polskiej scenie muzycznej.
W rozmowie opowiedziała mi między innymi o emocjach i wspomnieniach związanych z Eurowizją, o muzyce i planach na przyszłość. Zahaczyliśmy także o tematy związane
z życiem rodzinnym, a nawet z ezoteryką.
Zapraszam do lektury pierwszej części rozmowy!
„Jestem”, „Przy Tobie jestem sobą”, „Tam odnajdziesz mnie”, „Ile mogę dać” – to zdecydowanie piosenki wiążące się z miłością. Co jest inspiracją do pisania tekstów? Jak długo powstają?
Jeśli chodzi o powstawanie tekstów, to właściwie bywa różnie. Proces jest ogółem długotrwały, długo się do tego zabieram, długo myślę, trwa to czasem kilka tygodni. Podejrzewam, że często wynika to z braku czasu, aby się za to zabrać. Jednak szczerze mówiąc – jak usiądzie się do tekstu, to zdarza się też, że napisanie piosenki trwa pół godziny, przyczyną może być chwila. Na przykład, gdy jadę samochodem – coś mi wpada do głowy i od jednego wersu się zaczyna, do którego potem powstaje reszta. Naprawdę różnie z tym jest. Myślę, że tak jak kiedyś powiedział zdaje się, Krzysztof Penderecki, bywa też tak, że „inspiracja bierze się z siedzenia, bo trzeba usiąść, żeby coś napisać”.
Natomiast cały wywiad z Magdą znajdziecie klikając tutaj.

3 komentarze:

 1. ciekawy wywiad

  Nowy post na htp://The-Rockferry.blog.onet.pl - recenzja płyty Mariah Carey + pierwsza część muzycznego alfabetu.

  OdpowiedzUsuń
 2. sympatyczny wywiadzik ;-)
  Pozdrawiam! http://maite-perroni.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za komentarz na moim blogu ;) Gratuluję rzetelnego i prowadzonego z pasją bloga :)

  U mnie w końcu nowy post, zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń